ارتودنسی دندان در پردیس

ارتودنسی و یا ارتودنسی دندان در پردیس یکی از خدمات تخصصی مراکز حوزه پزشکی و سلامت در شهر پردیس میباشد که در این مقاله به معرفی پزشکان و متخصصین ارتودنسی دندان در پردیس خواهیم پرداخت.

دندان ها یکی از موضوعات مهم در تمامی طول عمر زندگی ما میباشد و رسیدگی به آنها باید در الویت باشد چرا که دندان ها مزیت های زیادی برای ما دارند و نقش بسیار زیادی را در زندگی ما ایفا میکنند و چند مزیت مهم آن در خوردن و آشامیدن وعده های غذایی میباشد و یا در زیبایی چهره با نقش بسیار زیادی دارند اما در اکثر مواقع افراد دندان مرتبی ندارند یا از کودکی به این موضوع دچار شده اند یا در سن های بالاتر اما با پیشرفت علم و تکنولوژی این موضوع قابل حل کردن میباشد و یکی از آنها ارتودنسی دندان میباشد که امروز در این مقاله از وب سایت پردیسمون میپردازیم به صفر تا صد این موضوع آشنایی به ارتودنسی دندان ” انواع آن ” مزیت و معایب و مراکز و متخصصین ارتودنسی در پردیس باما در ادامه این مقاله همراه باشید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی (به انگلیسی: Orthodontics) یک تخصص دندانپزشکی است که به تشخیص ، پیشگیری و اصلاح بی نظمی دندان ها، ناهنجاری فک ها و الگوهای نامناسب بایت می پردازد. همچنین ممکن است به اصلاح رشد صورت، معروف به ارتوپدی دندان و صورت، بپردازد. هم ترازی غیر طبیعی دندان ها و فک ها بسیار شایع است.

در ارتودنسی با استفاده از بریس دندان و سایر ابزارهای ارتودنسی، با حرکت آرام دندان‌ها و فک‌ها به اطراف، ناهنجاری‌ها درمان می‌شود.ارتودنسی دندان سبب بهبود لبخند و سلامت کلی ناهنجاری‌های دندانی فکی می‌شود.

ترازبندی غیر عادی دندان و فک معمول است، و افراد زیادی نیازمند ارتودنسی دندان و بهره‌مند شدن از درمان‌ ارتودنسی هستند. مدت زمان ارتودنسی دندان، ممکن است چندین ماه تا چند سال طول بکشد. در ادامه انواع ارتودنسی را هم توضیح خواهیم داد و همچنین به سوال اساسی ارتودنسی چیست ؟ پاسخ خواهیم داد.

خدمات ارتودنسی دندان در پردیس

مدت زمان ارتودنسی چقدر است؟

مدت زمان درمان ارتودنسی دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال نوع و شدت ناهنجاری دندان‌ها و فک‌ها، میزان اصلاح مورد نیاز و روش درمانی که متخصص ارتودنسی انتخاب کرده تاثیر زیادی روی این مدت زمان دارند. بر اساس این عوامل مدت زمان متفاوت است و بین یک تا چند سال می‌تواند متغیر باشد.

به طور معمول، مدت زمان درمان ارتودنسی برای بیشتر بیماران بین یک تا دو سال است. اما برای برخی افراد با ناهنجاری‌های شدید و پیچیده مانند جابجایی بیش از حد دندان‌ها یا نوک دندان‌هایی که به شدت به داخل یا خارج از لثه فرو می‌روند، ممکن است مدت زمان درمان بیشتر از دو سال باشد.

در هر صورت، متخصص ارتودنسی شما پس از بررسی و ارزیابی دقیق ناهنجاری‌های دندانی و فکی شما، به شما توضیح خواهد داد که مدت زمان درمان در شرایط شما چقدر است و چه روش درمانی را پیشنهاد می‌دهد. در طی درمان ارتودنسی، شما باید به صورت دوره‌ای برای بررسی و تنظیم دستورالعمل‌های درمانی به مطب متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

خدمات دندان پزشک ارتودنسی در پردیس

چگونه متوجه می شوید که به ارتودنسی نیاز دارید؟

فقط دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی می تواند تعیین کند که آیا شما می توانید از ارتودنسی استفاده کنید یا خیر. به کمک ابزارهای تشخیصی که شامل یک تاریخچه کامل پزشکی و دندانپزشکی هستند، یک معاینه بالینی، مدل های گچ دندان هایتان و تصویر برداری اختصاصی، یک پزشک ارتودنتیست می تواند تصمیم بگیرد آیا ارتودنسی نیاز دارید یا خیر، و این ارتودنتیست است که می تواند طرح درمانی صحیحی برای رفع مشکل دندان ها پیشنهاد دهد.

اگر به یکی از وضعیت های زیر دچار هستید ممکن است نامزد انجام ارتودنسی باشید.

Overbite، زمانی که دندان های فوقانی هم پوشانی عمودی زیادی بر روی دندان های ردیف پایین دارند.

Underbite، به ظاهر “بولداگ” معروف است که در آن دندان های ردیف پایین خیلی جلوتر از دندان های فوقانی قرار می گیرد و ردیف بالا بیش از حد عقب هستند.

Crossbite، هنگام جویدن دندان های بالا از بعد عرضی به درستی بر روی دندان های پایین قرار نمی گیرند.

overjet، اورجت (برجستگی) زمانی است که دندان های جلوی بالایی بیش از حد به جلو کشیده می شوند یا دندان های پایین به اندازه کافی به جلو کشیده نمی شوند.

Open bite، یا باز بودن بین دو فک در ناحیه جلو عقب یا کناره ها. در کسانی که اپن وضعیت در دندان های جلویی آنها وجود دارد هنگامی که دندان های آسیای آنها روی هم قرار می گیرند دندان‌ های جلویی بالا و پایین به هم نمی‌رسند و در نتیجه فضایی بین این دو ایجاد می‌شود.

Misplaced midline یا خط میانی نابجا – هنگامی که خط میانی دندان های فوقانی با خط میانی دندان های پایینی در یک راستا قرار نمی گیرند.

Spacing یا فاصله، فضاهای بین دندان ها که ممکن است بر اثر از دست دادن یک دندان یا حتی رشد ناقص یا عدم رشد یک دندان به وجود بیاید.

Crowding یا شلوغی دندان، زمانی که تعداد زیادی دندان (بیشتر از حد نرمال) در یک ردیف دندانی قرار می گیرند. این وضعیت منجر به روی هم افتادن دندان ها می شود.

ارتودنسی چیست؟

انواع ارتودنسی دندان

در حالی که سالانه میلیون‌ها کودک و بزرگسال شروع به درمان ارتودنسی می‌کنند، انواع ارتودنسی در مدل های مختلف برای انتخاب وجود دارد. انتخاب شما بستگی به این دارد که کدام روش درمانی برای نیازهای شما مناسب است و هر روش مزایای خاص خود را دارد.
• ارتودنسی نامرئی
• ارتودنسی متحرک
• ارتودنسی ثابت
• ارتودنسی رنگی
• ارتودنسی دیمون
• ارتودنسی لینگوال

همچیز درباره خدمات لمینت دندان در پردیس

مزایای ارتودنسی چیست؟

صرف نظر از اینکه دندان های شما کاملا مرتب شده و طرح لبخند زیباتری به دست خواهید آورد، مزایای دیگر ارتودنسی دندان عبارتند از:

راحت تر مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و خلاصه تمیز کردن بی دردسر و سریع دندان ها

کاهش خطر پوسیدگی دندان ها (در دندان های نامرتب پوسیدگی بسیار شایع است)

کاهش خطر التهاب، عفونت و سایر مشکلات لثه

کاهش احتمال ایجاد جرمهای دندانی

کاهش هزینه های دندانپزشکی (وقتی دندان ها مرتب باشند و به موقع تمیز شوند مشکلی ایجاد نمی شود)

بهبود اعتماد به نفس (مخصوصا در کودکان و نوجوانان)

افزایش طول عمر دندان

ارتودنسی دندان در پردیس

معایب ارتودنسی دندان ها چیست؟

مرتب بودن دندان ها جز اینکه به بهبود طرح لبخند و عملکرد دندان ها و در کل ساختارهای داخل دهان کمک می کند هیچ عیب و ایرادی ندارد. زمانی که دندان ها مرتب باشند وضعیت سلامت ما بیشتر خواهد بود اما با نامرتبی دندان ها مشکلات زیادی گریبانمان را خواهند گرفت. بنابراین قطعا مرتب کردن دندان ها هیچ عارضه ای ندارد.

اگر هم یک زمانی در در خصوص نکات منفی و معایب ارتودنسی چیزی به گوشتان خورد منظور این موارد جزئی هستند که البته برای همه افراد نیز پیش نمی آیند:

زمانبر بودن تمیز کردن دندان ها در برخی از روش ها

درد جزئی و یا احساس ناراحتی خفیف چند روز بعد از نصب و یا تنظیم وسایل روی دندان ها

محدودیت غذایی (طبیعی است که یک سری چیزها را نمی شود در طول درمان مصرف کرد. مثلا غذاهای فت و سخت یا چسپنده و …)

به طور کلی طولانی بودن پروسه درمان

در چشم بودن وسایل در برخی از روش ها

احتمال آسیب به بافت های نرم در صورت شکسته شدن سیم و براکت (در درمان های ثابت)

و چند مورد نکات منفی اما جزئی دیگر

همچیز درباره خدمات مانیکور ناخن

هزینه و قیمت ارتودنسی دندان در پردیس

بسته به عوامل زیر تعرفه و قیمت ارتودنسی دندان در پردیس متغییر خواهد بود:

سن بیمار

نوع مشکل بیمار

شدت مشکل

روش درمان (چون ما انواع مختلفی روش ارتودنسی داریم)

تجربه و مهارت متخصص

مدت زمان درمان

هزینه و قیمت ارتودنسی دندان در پردیس

بهترین متخصص ارتودنسی دندان در پردیس کیست؟

برای اینکه بتوانید از نتیجه ارتودنسی دندان خود رضایت داشته باشید و مشکلات شما به طور کامل رفع گردد، بایستی به بهترین متخصص ارتودنسی در پردیس و یا بهترین کلینیک ارتودنسی در پردیس مراجعه نمایید تا به واسطه سابقه و مهارتی که در این زمینه به دست آورده است بتواند نتیجه مطلوبی را برای شما رقم بزند. از آنجایی که پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی در پردیس نیاز به صرف زمان و وقت بسیار دارد، ما در این مقاله لیستی از بهترین متخصصان ارتودنسی در پردیس را معرفی نموده‌ایم که در این صفحه میتوانید مشاهده کنید.

پزشک متخصص ارتودنسی دندان در پردیس

در قسمت بالای صفحه لیست کامل دندان پزشکان و متخصصین ارتودنسی دندان در پردیس حاوی مشخصات ” نمونه کار و دیدگاه کاربران قرار داده شده است.